O divadle

 

Dogma Divadlo pôsobí pod pôvodným názvom „Divadlo Kolomaž“ v Trenčíne už v roku 1995 a je tak najstarším profesionálnym nezávislým divadlom v ére samostatnosti SR v meste Trenčín. Zo začiatku sme sa zameriavali predovšetkým na tvorbu autorských a nonverbálnych inscenácií, neskôr sme dramatizovali aj angažované literárne predlohy, no vždy sa radi vraciame k autorkému divadlu. Pri tvorbe často používame nové inscenačné postupy, využívame nové technológie a pri výbere tém si najradšej vyberáme aktuálne spoločenské a politické problémy. Od roku 2016 pokračujeme pod názvom „Dogma Divadlo“. Zmena názvu, ako aj tematického a umeleckého smerovania divadla pramenila z viacerých faktorov. Dogmy v súčasnosti absentujú. Vo svete mnohovrstvenných právd a interpretácií je existencia dogmy nevyhnutným protikladom a reakciou.

Dogma Divadlo je otvorenou nezávislou kreatívnou platformou a pracuje od projektu k projektu s novými spolupracovníkmi. Domovskou scénou Dogma Divadla bola najprv Prvá komorná divadelná scéna v Klube Lúč v Trenčíne (2013 – 2020) a neskôr (vzhľadom na kompletnú rekonštrukciu budovy Kina Hviezda a teda aj priestorov Klub Lúč) zdielalo s Klubom Lúč jeho náhradné priestory v bývalej galérií Vážka na Mierovom námestí. Aktuálne našlo domovskú scénu v Družba Drama Studio na prvom poschodí OD Družba.

Dogma Divadlo hosťovalo na mnohých zahraničných divadelných festivaloch v Česku, Nemecku, Rakúsku, Bulharsku, Belgicku, Čiernej Hore, Kosove, Bosne a Herzegovine, Albánsku.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!